اسپاتیفای دریافت کنندگان اولین بودجه FOSS خود را اعلام کرد

Spotify دریافت کنندگان بودجه FOSS افتتاحیه 2022 خود را اعلام می کند، که به توسعه دهندگان پروژه های مستقل کمک زیادی می کند.

این شرکت برای اولین بار ماه گذشته اعلام کرد که در حال ایجاد بودجه نرم افزار آزاد و متن باز (FOSS) خود است تا به تأمین مالی توسعه پروژه هایی که به نفع همه است کمک کند. کمیته صندوق 18 نامزد واجد شرایط را (از مجموع 59 مورد ارسالی اولیه) برای انتخاب هشت دریافت کننده بودجه افتتاحیه بررسی کرد. دریافت کنندگان بودجه اولیه 100000 یورو را به اشتراک می گذارند.

 

دریافت کنندگان بودجه Spotify FOSS 2022:

Byte Buddy

Byte Buddy یک کتابخانه تولید کد و دستکاری است. این کتابخانه ایجاد و اصلاح کلاس های جاوا را در طول زمان اجرای برنامه بدون کمک کامپایلر امکان پذیر می کند. هزاران مرجع به آن در کد Spotify وجود دارد و توسعه دهنده اختصاصی Byte Buddy 13000 یورو از بودجه دریافت می کند.

 

MUI

Material UI یک چارچوب React با منبع باز است که Spotify از آن به عنوان پایه و اساس رابط کاربری برای پورتال توسعه دهندگان خود، Backstage، استفاده می کند. بهتر است بدانید که Spotify در سال 2020 منبع باز شد. MUI 13,000 یورو از بودجه دریافت می کند.

 

protoc-jar

این به عنوان یک JAR ساده توصیف می‌شود، که باینری های کامپایلر پروتک را برای Linux، Mac/OSX و ویندوز تعبیه می کند و تا حدودی فواید سودمندی در پلتفرم های اصلی ارائه می دهد. Spotify از پیام های Procotol Buffer به صورت دسته ای (نابجا) خطوط برای ذخیره داده های میانی در GCS استفاده می کند. این پروژه 3000 یورو که حداکثر مبلغ مجاز خود است را دریافت می کند.

 

QOS.CH

Spotify QOS.CH را به‌عنوان یک توسعه‌دهنده اصلی در log4j 1.x، reload4j، slf4j و logback توصیف می‌کند که نه تنها برای ما، بلکه برای بیشتر اینترنت بسیار مهم هستند. این توسعه دهنده 13000 یورو دریافت می کند.

 

Testcontainers

Testcontainers یک کتابخانه آزمایشی جاوا است که «نمونه‌های سبک وزن و دور ریختنی از پایگاه‌های داده رایج، مرورگرهای وب سلنیوم یا هر چیز دیگری را که می‌تواند در کانتینر Docker اجرا شود ارائه می‌کند – همانطور که توسط هزاران برنامه‌ای که به Testcontainers در Spotify اشاره می‌کنند، مشهود است.» Testcontainers 13000 یورو دریافت می کند.

 

urllib3

urllib3 یکی از پر استفاده ترین بسته های پایتون با بیش از سه میلیارد دانلود در سال و چهارمین کتابخانه پر استفاده پایتون در کد Spotify است و 13000 یورو از بودجه دریافت می کند.

 

Xiph

بنیاد غیرانتفاعی Xiph.org هسته کدک های صوتی را در چارچوب تحویل صوتی Spotify حفظ می کند. این نامزد شماره یک از جامعه کدنویسی Spotify بود و 19000 یورو از بودجه دریافت خواهد کرد.

 

Yarn

Yarn به ساختار پروژه های وب، اسکریپت ها، وابستگی ها، بسته بندی و توزیع کمک می کند. Yarn بخشی از “مسیر طلایی” Spotify برای وب سایت ها است و 13000 یورو دریافت می کند.

در پایان اعلامیه آمده است: «توسعه دهندگان Spotify از همه این پروژه های شگفت انگیز و ارزشمند سپاسگزار است. اما مطمئناً، این افراد پشت پروژه‌هایی هستند که ما واقعاً می‌خواهیم با حمایت خود از آنها تشکر کنیم.» Spotify وعده داده است که یک پست دیگر با اظهارات دریافت کنندگان بودجه “در مورد تأثیر بودجه و موارد دیگر” منتشر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed