اسپاتیفای به دنبال جنجال های Joe Rogan رسما از «شورای مشورتی ایمنی» خود رونمایی کرد

حدود شش هفته پس از استخدام «اعتماد و ایمنی» به عنوان بخشی از یک طرح بزرگتر برای تقویت تلاش‌های خود جهت تعدیل محتوا، Spotify رسماً «شورای مشورتی ایمنی» را راه‌اندازی کرد.

پلتفرم سرگرمی صوتی مستقر در استکهلم، که به عنوان خانه انحصاری The Joe Rogan Experience در مرکز جنجال‌های متعددی قرار گرفته است، اخیراً شورای مشورتی ایمنی را معرفی کرده است.

طبق گفته‌های منبعی، این نهاد «اولین شورای متمرکز بر ایمنی در نوع خود در هر شرکت صوتی بزرگ است» و «برای کمک به Spotify در تکامل خط‌مشی‌ها و محصولات خود به روشی ایمن و در عین حال اطمینان از احترام به بیان سازندگان کار خواهد کرد».

اگر چه اعضای شورای مشورتی ایمنی Spotify «افراد و سازمان‌هایی در سراسر جهان با تخصص عمیق در زمینه‌هایی هستند که برای پیمایش فضای ایمنی آنلاین کلیدی هستند»، مدیران اجرایی می‌گویند که «تصمیم‌های اجرایی درباره محتوا یا سازندگان خاص نمی‌گیرند».

در عوض، این اعضا آماده هستند تا به تیم‌های Spotify در زمینه‌های کلیدی مانند توسعه سیاست‌ها و ویژگی‌های ایمنی مشاوره دهند و طبق متن، «رویکرد غول استریمینگ به برابری، تأثیر و تحقیقات آکادمیک» را راهنمایی کنند.

Spotify در مورد اعضای شورای مشورتی ایمنی خود گفت: «بازخورد آن‌ها نشان می‌دهد که ما چگونه سیاست‌های سطح بالای خود و فرآیندهای داخلی را که تیم‌هایمان دنبال می‌کنند شکل می‌دهیم تا اطمینان حاصل شود که سیاست‌ها به طور مداوم و در مقیاس مناسب در سراسر جهان اعمال می‌شوند.» در ماه‌های آینده، با هدف گسترش نمایندگی منطقه‌ای و زبانی و همچنین اضافه کردن کارشناسان اضافی در فضای عدالت و تأثیر، از نزدیک با اعضای مؤسس کار خواهیم کرد تا شورا را گسترش دهیم.»

با این حال، در مورد اعضای موسس شورا، Spotify اولین نهاد نظارتی را با سازمان‌هایی از جمله مرکز دموکراسی و فناوری، پروژه سخنرانی خطرناک، مؤسسه گفتگوی استراتژیک، USC Annenberg Inclusion Initiative و Dublin’s Kinzen آغاز کرده است. (چند مورد از استخدام‌های «اعتماد و ایمنی» که در ابتدا ذکر شد خارج از ایرلند بودند.)

شرکای منفرد شورا در حال حاضر عبارتند از دانیل سیترون، نویسنده فرقه قانون اساسی، مری آن فرانک، یوناس قیزر (که تحقیقات گذشته او “بر شک و تردید تغییرات آب و هوایی در آلمان و راست افراطی در آلمان و ایالات متحده متمرکز شده است”)، هیئت نظارت فیس بوک عضو رونالدو لموس و کریستر ماتسون (یک محقق شناخته شده بین المللی در زمینه نئونازیسم و ​​افراط گرایی راست).

اعضای افتتاحیه شورا در سمت غیر سازمانی عبارتند از تانو میترا، دزموند آپتون پاتون، الکس هلمز و مگان فلپس روپر.

با اینکه Spotify به صراحت از جو روگان در پیام اطلاعیه شورای مشورتی ایمنی نامی نبرده است، اما جنجال های ذکر شده، همراه با پیشینه و پست های بسیار جانبدارانه در رسانه های اجتماعی اکثر اعضا، نشان می دهد که این توسعه مستقیماً با عناوین منفی ایجاد شده توسط این پادکست فوق العاده محبوب کمد مرتبط است.

و با توجه به تهدید روگان به ترک پادکست در صورتی که مجبور شود «روی پوسته تخم مرغ راه برود»، دنبال کردن تعادل Spotify – بین بیگانه کردن روگان از یک سو و پرداختن به توصیه‌های شورای مشورتی ایمنی از سوی دیگر – جالب خواهد بود.

شاید شورای مشورتی ایمنی بتواند به Spotify کمک کند تا بررسی کند که  آیا رپ در مورد “شجاعت و شجاعت رایش سوم و عرفان قهرمانانه آن” به منزله سخنان نفرت انگیز است، یا اینکه ایجاد بستری برای هنرمندان متهم به تیراندازی به هنرمندان دیگری است که مانع از پیگیری Spotify برای یک محیط دیجیتال امن می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed