نحوه ساخت حساب در اسپاتیفای برای کودکان

اسپاتیفای برای کودکان آموزش

جالب است بدانید که ارائه‌دهنده سرویسSpotify، برنامه‌ای به نام Spotify Kids برنامه‌نویسی کرده که کاملا متعلق به کودکان است؛ به همین خاطر ماهم تصمیم گرفتیم تا نحوه ساخت حساب در اسپاتیفای کیدز (برای کودکان) را خدمت شما ارائه دهیم و در ادامه به نکات مهمی از این برنامه بپردازیم.

نحوه ساخت حساب در اسپاتیفای کیدز (برای کودکان)

برای ساخت حساب کاربری در اسپاتیفای کیدر باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. قبل از اینکه بتوانید به برنامه Spotify Kids دسترسی پیدا کنید، باید اشتراک Spotify Premium داشته باشید. بعد از خرید اشتراک، برنامه Spotify Kids را از فروشگاه Google Play برای Android و Apple App Store  را برای iPhone یا iPad دانلود و برنامه را اجرا کنید؛ در ادامه بعد از اجرا برنامه روی دکمه Log In “ورود به سیستم” کلیک کنید.
 2. اسپاتیفای کودکان

 3. اعتبار ورود خود را وارد و روی گزینه Continue «ادامه» ضربه بزنید؛ حال نام فرزندتان را وارد و به صورت اختیاری می‌توانید تولد فرزند خود را نیز وارد کنید. زمانی که کار تمام شد، مجدد دکمه Continue «ادامه» را فشار دهید. برای تأیید اینکه با شرایط ذکر شده در آن موافقت کرده‌اید، یک پیام «اعلان حریم خصوصی» به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
 4. اسپاتیفای کودک

 5. در مرحله بعد، شما باید رابط کاربری مناسب کودکان خود را انتخاب کنید، چون این برنامه دو گروه کودکان و بچه‌های بزرگتر را مورد هدف قرار داده و باتوجه به سن آنها رابطه کاربری مجزایی را طراحی کرده است و شما باید در این مرحله به انتخاب درست آن بپردازید؛ بعد از انتخاب، دکمه Continue «ادامه» را فشار دهید.
 6. اسپاتیفای کودک

نحوه ساخت حساب در اسپاتیفای کیدز (برای کودکان) در همینجا به پایان رسید؛ اما در ادامه بهتر است درباره برخی از نکات مربوط به این برنامه اطلاعاتی را کسب کنید.

آیا فرزند من می‌تواند به محتوای نامناسب دسترسی پیدا کند؟

سوالی که بعد از نحوه ساخت حساب در اسپاتیفای کیدز (برای کودکان)، مطرح است دسترسی کودکان به محتوای موسیقی‌ها می‌باشد؛ گرچه لیست پخش موسیقی در Spotify Kids توسط گروهی از ویراستاران انجام می‌شود  و برای کودکان مناسب می‌رسد اما در بخش بزرگ‌سالان ممکن است این اتفاق رخ دهد.

به همین دلیل این برنامه تنظیماتی را قرار داده تا والدین بتوانند گروه سنی فرزندان خود را تغییر و آهنگ‌های خاصی را مسدود کنند.

مسدودسازی آهنگ در Spotify Kids

در نتیجه برای دسترسی به تنظیمات بخش «بزرگ‌سالان»، روی آواتار و سپس نماد تنظیمات ضربه بزنید که از شما خواسته می شود پین ​​انتخابی خود را وارد کنید. بعد از انتخاب پیش شما می‌تواند طبق مراحل زیر به مسدود کردن برخی از آهنگ‌ها بپردازید:

 1. به بخش بزرگسال برنامه Spotify Kids  شوید.
 2. روی حسابی که می‌خواهید مدیریت کنید ضربه بزنید.
 3. به تاریخچه گوش دادنسر بزنید.
 4. در این مرحله، روی نمادblock   کنار آهنگ ضربه بزنید تا آن را پنهان کنید.
 5. می‌توانید در هر زمان با مراجعه مجدد بهسابقه شنیداری محافظت‌شده با پین یا محتوای مسدود شده و ضربه زدن مجدد روی نماد، انسداد محتوا را رفع کنید.

هنگامی که آن آهنگ پنهان شود، در هیچ کجا قابل مشاهده نخواهد بود و توجه داشته باشید که مسدود کردن آهنگ، فقط آن را از حساب کودک شما حذف خواهد کرد.

انتخاب آهنگ متناسب با رده سنی در Spotify Kids

همچنین برای تعیین نوع آهنگ متناسب با سن کودک خود می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

 1. روی آواتار کودک در بالا سمت چپ ضربه بزنید.
 2. روی Grown-ups ضربه بزنید.
 3. پین برنامه Spotify Kids خود را وارد کنید.
 4. روی CHANGE ضربه بزنیدو بین دو گزینه Sound for older kids (صدا برای بچه های بزرگتر) و Sound for younger children (صدا برای بچه های کوچکتر)، یکی را انتخاب کنید.

والدین چه چیزهای دیگری باید بدانند؟

والدین عزیز این را بدانید که:

 • Spotify یک سیاست حفظ حریم خصوصی جداگانه برای Spotify Kids ایجاد کرده است که می گوید با GDPR مطابقت دارد.
 • داده‌های مکان را جمع‌آوری نمی‌کند و نام/سنی که برای حساب کودک خود در Spotify Kids وارد می کنید، کاملاً رمزگذاری شده است.
 • کودکانی که در بالای گروه سنی 0 تا 12 سال هستند، ممکن است با موسیقی‌های پیشنهادی محدود روبه‌رو شود؛ به خصوص اگر قبلاً از برنامه اصلی استفاده کرده باشند.

جمع‌بندی:

با نحوه ساخت حساب در اسپاتیفای کیدز (برای کودکان) آشنا شدید و نکات مهم مربوط به آن را نیز در اختیارتان قرار دادیم. در صورت داشتن سوال، حتما در بخش نظرات آنها را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed