پادکست Joe Rogan از اسپاتیفای ناپدید شد

Joe Rogan Experience در سرویس پخش غیرقابل دسترسی است

Joe Rogan Experience صبح دوشنبه از Spotify ناپدید شد و کاربران قادر به دسترسی به آن از وب سایت، برنامه آیفون و برنامه اندروید نبودند.

مشخص نیست که چرا این پادکست بسیار محبوب از کار افتاده است، اگرچه این اتفاقات در بحبوحه بحث و جدل پیرامون نمایش Spotify رخ می دهد.

این نمایش هم برای مدت کوتاهی در روز جمعه ناپدید شد و Spotify دلیل آن را مشکلات فنی اعلام کرد.

The Independent برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آخرین خاموشی با Spotify تماس گرفته است.

این سرویس پخش آنلاین حقوق انحصاری پادکست Rogan را در سال گذشته در قراردادی که ارزش آن بیش از 100 میلیون دلار گزارش شده بود، تضمین کرد.

اخیراً چندین هنرمند برجسته موسیقی خود را از Spotify خارج کردند، از جمله نیل یانگ و جونی میچل، آن هم در اعتراض به “اطلاعات نادرست مرگبار در مورد کووید” که در The Joe Rogan Experience مورد بحث قرار گرفت.

یانگ در وب سایت خود اعلام کرد: «Spotify شصت درصد از پخش موسیقی من را برای شنوندگان سراسر جهان نشان می دهد.»

«با این حال [برچسب ضبط] من با درک خطری که اطلاعات نادرست کووید در اسپاتیفای برای جهان ایجاد می کرد – به ویژه برای جوانان ما که فکر می کنند هر آنچه در Spotify می شنوند درست است – در کنار من ایستاد.»

Rogan همچنین به دلیل استفاده از زبان غیر حساس نژادپرستانه در قسمت های قدیمی با انتقاداتی مواجه شد که منجر به حذف بیش از 70 قسمت از Spotify شد.

مدیر عامل Spotify، دنیل اک، از تصمیم پلتفرم برای ادامه میزبانی پادکست JRE دفاع کرد و ادعا کرد که «لغو صداها یک شیب لغزنده است».

آقای اک نوشت: «ما با جو و تیمش در مورد برخی از محتوای برنامه‌اش، از جمله سابقه استفاده از برخی زبان‌های نژادپرستانه صحبت‌هایی داشته‌ایم. به دنبال این بحث ها و بازتاب های خودش، او تصمیم گرفت تعدادی از قسمت ها را از Spotify حذف کند.»

«در حالی که من به شدت سخنان جو را محکوم می کنم و با تصمیم او برای حذف قسمت های گذشته از پلتفرم ما موافقم، متوجه می شوم که برخی افراد بیشتر از این می خواهند. و می‌خواهم یک نکته را خیلی واضح بگویم – من فکر نمی‌کنم که ساکت کردن جو راه‌حل اصلی باشد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed