نحوه پاک کردن کش در اسپاتیفای برای بازیابی فضای ذخیره‌سازی

اگر تجربه استفاده از اسپاتیفای، را داشته باشید؛ می‌دانید که این برنامه به ازای هر موسیقی که شما آن را بار‌ها گوش می‌دهید، حافظه مشخصی از موبایل شما را اشغال می‌کند. این اتفاق در حالت آفلاین هم رخ می‌دهد با این تفاوت که از حجم اینترنت شما کمتر استفاده می‌شود. با توجه به این شرایط، خیلی از کاربران اسپاتیفای با ذخیره‌سازی فایل‌های موزیک در cash به مشکل برمی‌خورند. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم که از پس این مشکل برآیید و از شنیدن موسیقی در اسپاتیفای لذت ببرید.

در گوشی‌های اندروید به دلیل دسترسی آسانتری که در بخش تنظیمات هست، اغلب نیازی به مراجعه به اپلیکیشن ندارد با این حال گوشی‌های ایفون و آی‌پد که از حجم محدودی برخوردار هستن، در مورد این موضوع اسپاتیفای مشکل استفاده از cash در موبایل خود دارند.

برای این مشکل آیا راه حلی وجود دارد؟

برای پاک کردن cash برنامه اسپاتیفای به صفحه تنظیماتی که در برنامه وجود دارد بروید و روی دکمه پاک کردن کش در بخش ذخیره‌سازی کلیک کنید. اگر برای ذخیره‌سازی موارد دیگر به فضای ذخیره‌سازی اضافه‌تری نیاز دارید، به آسانی می‌توانید قسمتی که در آن موسیقی ذخیره شده را در دستگاه خود حذف کنید و موسیقی‌ها را به صورت آفلاین گوش کنید.

حتی اگر شما با استفاده از یک برنامه در ویندوز، مک، آیفون یا دستگاه اندرویدی خود به اسپاتیفای گوش دهید، این سرویس برای پخش کارآمد موسیقی به دانلود تعداد زیادی اطلاعات، به طور کم و بیش متکی است. این برنامه به گونه‌ای طراحی شده که دارای چند ترفند برای بهبود عملکرد است، یک نمونه از این ترفند‌ها این است که این برنامه برخی از محتوا‌ها را به صورت محلی در هارد دیسک تلفن یا رایانه شما ذخیره می‌کند.

اگر نیاز به بازیابی فضای ذخیره‌سازی دارید، یا فکر می‌کنید که برای دستگاه‌تان مشکلی پیش آمده و در حال عیب‌یابی مشکل دستگاه خود هستید، ممکن است لازم باشد که cash را پاک کنید، که در این صورت گوش دادن به موسیقی زیاد می‌تواند بسیار بزرگ شود. در هر صورت، شما می‌توانید فقط cash را پاک کنید و حافظه اصلی را به هیچ وجه نمی‌توانید پاک کنید. اما اگر نیاز به بازیابی فضای زیادی دارید، می‌توانید تمام موسیقی‌هایی را که برای گوش دادن آفلاین دانلود کرده‌اید حذف کنید.

ذخیره کردن فضای موجود در فضای ذخیره‌سازی رایانه یا دستگاه تلفن بسیار مهم است. برای اینکه فضای ذخیره‌سازی رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود را صرفه‌جویی کنید می‌توانید در ابتدا cash اسپاتیفای را پاک کنید و سپس موسیقی‌های دانلود شده را حذف کنید.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان اسپاتیفای روی دسکتاپ

 1. در ابتدا به برنامه روی دسکتاپ Windows یا Mac خود وارد شوید. پس از این که وارد شدید در قسمت بالا و سمت راست گزینه‌ای را به نام حساب خود مشاهده می‌کنید سپس روی نام حساب خود کلیک کنید. پس از این که کلیک کردید یک منوی کشویی برای شما باز می‌شود که شما باید بر روی تنظیمات کلیک کنید.
 2. پس از این که به تنظیمات وارد شدید انواع مختلفی از گزینه‌ها را مشاهده خواهید کرد که شما باید بر روی گزینه ذخیره‌سازی کلیک کنید و به این قسمت وارد شوید.
 3. قبل از اینکه روی ذخیره‌سازی کلیک کنید، یک گزینه به نام تغییر موقعیت برای شما نمایش داده می‌شود که باید وارد آن شوید. هنگامی که بر روی تغییر موقعیت کلیک می‌کنید حافظه به نظر شما در مکانی دیگر ذخیره می‌شود. در رایانه شما در بخش فایل‌های شخصی انواع مختلفی از پوشه‌ها قرار دارد.
 4. پس از اینکه به بخش فایل‌های شخصی وارد شدید پوشه‌ای که در آن کش ذخیره می‌شود را باز کنید.
 5. در سمت راست شما گزینه‌ای به نام cash قرار دارد. شما باید روی گزینه پاک‌سازی آن کلیک کنید.
 6. اگر فضای ذخیره‌سازی اشغال شده برای شما آزاد شد ولی شما همچنان نیاز به بازیابی فضای ذخیره‌سازی اضافی دارید، می‌توانید موسیقی‌های موجود در این فضا را بر روی رایانه خود دانلود کنید. پس از دانلود موسیقی‌ها روی گزینه حذف همه دانلود‌ها کلیک کنید تا فضای ذخیره شده برای شما به کلی خالی شود.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان اسپاتیفای روی اندروید

 1. در ابتدا به برنامه در دستگاه اندروید خود وارد شوید. نماد تنظیمات در دستگاه‌هایی که اندروید هستند به شکل چرخ دنده است.
 2. پس از این که به تنظیمات وارد شدید بر روی گزینه cash کلیک کرده و وارد این قسمت شوید.
 3. در مرحله بعد شما گزینه‌ای را به نام پاک کردن کش مشاهده می‌کنید که باید روی این قسمت نیز کلیک کنید.
 4. اگر آهنگ‌ها را مستقیماً در تلفن خود برای گوش دادن آفلاین دانلود کرده‌اید و نیاز به بازیابی فضای ذخیره‌سازی اضافی دارید، روی حذف همه دانلود‌ها کلیک کنید. توجه داشته باشید که از دانلود آهنگ‌ها بر روی دستگاه خود مطمئن شوید زیرا در صورتی که همه دانلود‌ها را حذف کنید دیگر نمی‌توانید آن‌ها را بازگردانی کنید.

یک راه دیگر هم برای پاک کردن cash در اسپاتیفای وجود دارد، که اگر از طریق روش گفته شده نتوانستید حذف کنید نگران نباشید؛ برای شما توضیح می‌دهیم:

 1. در ابتدا برنامه اسپاتیفای موجود بر روی دستگاه اندروید خود را برای مدتی لمس کرده و نگه دارید.
 2. اگر آیکون برنامه را لمس کنید برای شما یک صفحه به نام App Infoباز می‌شوند.
 3. از طریق App Info به راحتی می‌توانید به cash اسپاتیفای دسترسی داشته باشید و آن را کنترل کنید.
 4. در قسمت کش شما یک گزینه به نام Clear Cache یا همان پاک‌سازی فضای پنهان نمایش داده می‌شود. شما با فشردن این گزینه می‌توانید که فضای ذخیره شده اسپاتیفای را خالی کنید.

نحوه پاک کردن حافظه پنهان اسپاتیفای روی آیفون

آیفون یک دستگاه حساس و پیچیده بوده که برای اغلب افراد کار با آن سخت است. اگر بخواهید cash اسپاتیفای را روی آیفون خود حذف کنید نیاز است که این مراحل را طی کنید:

 1. در ابتدا لازم که شما وارد برنامه روی آیفون خود شوید. همانطور که می‌دانید اسپاتیفای دارای نسخه‌های مختلفی است و اصلاً مهم نیست که شما از کدام نسخه استفاده می‌کنید. اگر شما هم مانند اکثر افراد اکانت پریمیوم را مورد استفاده خود قرار می‌دهید، باید به شما بگوییم که اصلاً نگران اکانت خود نباشید. زیرا با حذف فضای داخلی هیچ گونه مشکی برای اکانت پریمیوم شما پیش نخواهد آمد.
 2. در این قسمت شما باید وارد Home شده و روی قسمت تنظیمات کلیک کنید. نماد تنظیمات در دستگاه‌هایی مانند iPod و iPhone به شکل چرخ دنده طراحی شده است.
 3. هنگامی که به تنظیمات وارد شدید یک گزینه‌ای را تحت عنوان حافظه پنهان مشاهده خواهید کرد. در این قسمت می‌توانید حافظه پنهان دستگاه خود را کنترل کنید.
 4. سپس یک صفحه برای شما باز می‌شود که شما باید بر روی گزینه پاک کردن cash کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه تمامی حجم ذخیره شده در قسمت ذخیره‌سازی اسپاتیفای آزاد خواهد شد.

اسپاتیفای می‌تواند فضای ذخیره‌سازی زیادی را بین حافظه پنهان و در درجه اول فایل‌های دانلود شده خود ذخیره کند. شما میتوانید هر چقدر که دوست دارید موزیک گوش دهید و به راحتی می‌توانید cash خود را پاک کنید یا آهنگ‌های دانلود شده را از صفحه تنظیمات دستگاه خود حذف کنید. توجه داشته باشید که برنامه اسپاتیفای نسبت به دیگر برنامه‌ها دارای پخش بسیار قوی‌تری است؛ شما با کیفیت ترین صدا را در اسپاتیفای خواهید شنید، که این قابلیت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این برنامه به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed