حل مشکل لایگن اسپاتیفای

دنیای موزیک پهناور است، اما اکانت اسپاتیفای امکان دسترسی به هر موسیقی را به کاربرانش می‌دهد، ولی دراین‌بین حل مشکل لایگن اسپاتیفای بزرگ‌ترین چالشی است که گاهی کاربران این سامانه با آن دست‌به‌گریبان می‌شوند. قطع دسترسی به اکانت و عدم امکان ورود به این سرویس به‌راستی مسئله‌ای است که دوستداران موسیقی و پادکست را دچار سردرگمی می‌نماید. ما در این مطلب می‌کوشیم تا تمامی راه‌های ممکن برای برطرف نمودن این معضل را به شما آموزش دهیم. با ترفندهایی نه‌چندان سخت و پیچیده قادر هستید، دوباره کارایی این پلتفرم محبوب را بدان بازگردانید و به حل مشکل لایگن اسپاتیفای و کانکت نشدن آن بپردازید.

بررسی راه‌های حل مشکل لایگن اسپاتیفای:

عدم کانکت شدن استیفای می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد، ولی درهرصورت استفاده از این سرویس جهانی را غیرممکن می‌سازد. با آموزش راه‌کارهای حل مشکل لایگن اسپاتیفای به‌راحتی می‌توانید، بر معضل پیش‌آمده فائق آیید و دوباره در بستر این سامانه به استماع موزیک، تماشای ویدیو و … بپردازید. فرقی نمی‌کند از کدام دستگاه تمایل دارید تا به این سرویس وارد شوید، این اپلیکیشن برای تمامی سیستم‌های ویندوز، لینوکس، مک، تبلت، موبایل و … در دسترس است. محیط کاربری راحت و امکان جستجو بر اساس نام هنرمند، آلبوم، سبک و … توانسته بر محبوبیت این سرویس بی افزاید. البته استفاده همگان فارغ از قوم، ملیت، نژاد، زبان و … نیز سبب گسترش کاربرانش در سطح جهان شده است.

از دسترس خارج شدن سرور:

رایج‌ترین و ابتدایی‌ترین مشکلی که ممکن است بر سر راه کانکت شدن اسپاتیفای ایجاد شود از دسترس خارج شدن سرور این سامانه است. گاهی نیاز است تا متصدیان این پلتفرم به تعمیرات بپردازند یا مشکلات نرم‌افزاری احتمالی را مرتفع سازند. بدین ترتیب طبیعی است که در مدت کوتاهی این سامانه از دسترس خارج شود. با برطرف شدن این مسائل مجدداً شاهد بهبود کارایی سرویس هستید. برای اطمینان از وجود چنین شرایطی به بررسی سایت Downdector بپردازید، مشکلات برنامه‌ها توسط کاربران در این سایت اعلام می‌گردد و نگرانی شمارا از این باب برطرف می‌کند.

ورود با کمک اکانت فیس‌بوک و ایمیل:

شما برای ورود به اکانت اسپاتیفای خود، ناچار به استفاده از اکانت ساخته‌شده در این سایت نیستید. بلکه قادرید به کمک ایمیل یا اکانت فیس‌بوک و گوگل خود نیز به این سامانه وارد شوید. بدین ترتیب بدون کوچک‌ترین زحمتی به حل مشکل لایگن اسپاتیفای خود بپردازید و آن را بهبود می‌بخشید. حتی در بسیاری موارد تغییر ایمیل و نام کاربری نیز جواب داده و به‌کلی مسئله را منتفی می‌سازد.

اصلاح موقعیت مکانی:

در زمان ساخت اکانت اسپاتیفای، این سامانه از شما اطلاعاتی را درخواست می‌کند، اگر اطلاعات درج‌شده با موقعیت GPS شما همخوانی کامل نداشته باشد، مسلماً با مشکل مواجه شده و اسپاتیفای از ورود شما به اکانتتان ممانعت به عمل می‌آورد. در این حالت به تغییر اطلاعات درج‌شده در زمان ثبت‌نام اقدام کنید تا اکانت شما دوباره فعال گردد.

مطرح نمودن موضوع با واحد پشتیبانی:

اسپاتیفای دارای یک واحد پشتیبانی بانام Customer Support می‌باشد که برای حل مشکلات این سامانه به‌صورت شبانه‌روزی خدمت‌رسانی می‌کند. اگر راه‌حل‌های ذکرشده به کارتان نیامد مسلماً این مورد در بسیاری موارد حلال مشکلات است.

کمک گرفتن از نصب مجدد برنامه:

به‌منظور حل مشکل لایگن اسپاتیفای یا هر برنامه دیگری می‌توان به نصب مجدد آن نیز فکر کرد با این ترفند برنامه را بازیابی نمود. ابتدا برنامه اسپاتیفای را به‌کلی از روی گوشی یا کامپیوتر خود آنیستال نموده و سپس با ورد به سایت اسپاتیفای با کلیک بر روی لینک

WWW.Sotify.com/us/download/other

یا ورود به Google Play یا Apple APP سعی در نصب مجدد این نرم‌افزار داشته باشید. معمولاً پس از نصب مجدد برنامه، هیچ مشکلی برای ورد به اکانت پیش نمی‌آید.

استفاده از نرم‌افزارهای تغییر آی پی:

یکی دیگر از راه‌های حل مشکل لایگن اسپاتیفای تغییر آی پی ورودی‌تان به این برنامه است. استفاده از برنامه‌های تغییردهنده آی‌پی که گاهاً به‌صورت خودکار آی‌پی یک کشور را انتخاب می‌کنند و در بعضی موارد نیز کاربر را مختار به‌گزینش می‌نمایند، بهترین و سریع‌ترین راهکار است. بدین ترتیب با تغییر آی‌پی می‌توان دوباره کارایی این پلتفرم را بدان بازگرداند.

بررسی اکانت فیس‌بوک:

بسیاری از کاربران که با اکانت فیس‌بوک خود وارد اسپاتیفای می‌شوند، باید در صورت بروز مشکل در مورد مسدود یا فعال بودن اکانت فیس‌بوک خود تحقیق نمایند. در برخی موارد به‌منظور احراز هویت بین حساب‌های فیس‌بوک و اسپاتیفای ورود به اکانت اسپاتیفای مسدود می‌شود. در چنین شرایطی کافی است، از گذرواژه‌های تصادفی که فیس‌بوک ایجاد کرده در قالب رمز و از ایمیل فیس‌بوک به‌عنوان نام کاربری استفاده نمایید تا مشکل به‌کلی برطرف شود.

خارج شدن از حساب کاربری:

گاهی لازم نیست فرآیند سخت و پیچیده‌ای را پیگیری نمایید، فقط اینکه از حساب کاربری خود خارج‌شده و مجدداً به آن وارد شوید، کافی بوده و اقدام دیگری دراین‌بین نیاز نیست. اغلب اپلیکیشن‌ها در برخی موارد با چنین مشکلی مواجه شده که با ورود مجدد به آن‌ها شاهد حل شدن مشکل هستیم.

آپدیت مجدد برنامه:

به‌محض ورود نسخه‌های جدید برنامه‌ها، نمونه‌های پیشین کارایی ابتدایی خود را از دست می‌دهند. ازاین‌رو در زمان ایجاد هرگونه مشکل از به‌روز بودن نرم‌افزار خود مطمئن شوید. Update برنامه‌های مختلف خصوصاً برای حل مشکل لایگن اسپاتیفای بسیار کارساز است. از طرفی برنامه‌ها در ورژن‌های جدید توسعه‌یافته و مشکلات پیشین را ندارند و کارایی بیشتری را ارائه می‌دهند، ازاین‌رو استفاده از آن‌ها معقولانه‌تر است.

فعال بودن حالت آفلاین:

عدم اتصال به سرورهای برنامه به دلیل فعال بودن حالت آفلاین تنظیمات گوشی می‌تواند، بر روی عملکرد صحیح برنامه اسپاتیفای تأثیر منفی بگذارد. بدین ترتیب قبل از فعال نمودن اسپاتیفای حتماً کیفیت برقراری اتصال اینترنت خود را بررسی نمایید. اسپاتیفای به اتصال اینترنت برای راه‌اندازی نیازمند است و بدون آن کارایی خود را از دست می‌دهد.

فعال بودن هم‌زمان چند برنامه سنگین:

اسپاتیفای به‌منظور عملکردی بهینه به RAM گوشی نیاز مبرم دارد. اگر چندین برنامه سنگین در حال اجرا باشد، RAM پاسخگوی نیاز این برنامه نبوده و با عدم کارکرد صحیح آن را به کاربر هشدار می‌دهد. بستن تمامی برنامه و دوباره تلاش نمودن برای کانکت شدن در بسیاری موارد موضوع را ختم به خیر می‌کند و اکانت شمارا قابل‌دستیابی می‌سازد.

عدم به‌روزرسانی سیستم‌عامل:

در برخی موارد که در اجرای برنامه اسپاتیفای دچار مشکل می‌شویم، باید دلیل آن را در جای دیگری بیابیم. هنگامی‌که با نگاهی به تنظیمات برنامه متوجه هیچ‌گونه خلل در آن نیستیم، می‌توان عدم به‌روزرسانی سیستم‌عامل گوشی را دلیلی بر ناقص کارکرد این سامانه دانست. با به‌روزرسانی سیستم‌عامل گوشی می‌توان در بسیاری موارد به حل مشکل لایگن اسپاتیفای پرداخت.

حافظه محدود گوشی:

برای نصب و اجرای صحیح اسپاتیفای باید از همان ابتدا به خرید گوشی با حداقل حافظه 250 مگابایت بپردازید. در غیر این صورت به حتم با مشکلات متعددی در زمان اجرای این برنامه مواجه خواهید شد که حل آن مستلزم استفاده از حافظه جانبی است. برنامه اسپاتیفای به علت اینکه برای ذخیره موسیقی حافظه فراوانی را به خود اختصاص نمی‌دهد، محبوب است، اما در زمان اجرا نیاز به RAM بالایی دارد تا کارکردی بهینه را از خود بروز دهد.

مشکل فایروال کامپیوتر:

بسیاری از کاربران این سامانه از نسخه دسکتاپ برای استماع موسیقی بهره می‌برند که در این حالت ایجاد مشکل توسط فایروال کامپیوتر می‌تواند، سبب عدم کارکرد صحیح اسپاتیفای شده و آن را به‌کلی از فعالیت بازدارد. خاموش نمودن فایروال در چنین شرایطی سبب بهبود اوضاع شده و از این سد نیز عبور می‌کنید. فایروال با عدم صدور اجازه ثبت‌نام اسپاتیفای باعث عدم کانکت شدن این برنامه می‌شود. خاموش‌سازی آن برای مدت کوتاهی به‌سرعت مشکل ایجادشده را برطرف می‌سازد.

استفاده از VPN یا فیلترشکن:

برای رفع اتصال به سرویس اسپاتیفای یا هر اپلیکیشن دیگر لازم است از نسخه‌های رایگان یا پولی فیلترشکن‌ها کمک بگیرید. در زمان بروز هرگونه مشکل بسیاری فقط با روشن‌سازی فیلترشکن‌ها به‌راحتی تمامی مشکل را مرتفع می‌سازند. ازاین‌رو استفاده از فیلترشکن را در بسیاری موارد جزء ابتدایی‌ترین راه‌کارها برشمرده و آن را امتحان می‌کنند. فقط دقت داشته باشید قبل از هر اقدامی برای ثبت‌نام این عمل را انجام دهید تا آی‌پی شما شناسایی نشده و مسدود نگردد.

ثبت‌نام در نسخه پریمیوم:

درخواست ثبت‌نام در نسخه پریمیوم نیز راه‌کاری است که برخی از مخاطبان به‌منظور حل مشکل لایگن اسپاتیفای استفاده کرده و نتیجه مطلوب نیز دریافت می‌کنند. این عملیات اکنون توسط سایت‌های معتبری در سطح اینترنت انجام می‌شود و بسیاری را از مشکل عدم کانکت شدن این سامانه رها نموده است.

تغییر DNS دستگاه:

برای آخرین راهکار می‌توان به تغییر DNS دستگاه اشاره نمود، اما این روش به دلیل آنکه اثربخشی حتمی نداشته و درعین‌حال بسیار سخت و پیچیده است، پیشنهاد نمی‌شود؛ بنابراین بررسی و انجام روش‌های پیشین را بهتر و نتیجه‌بخش‌تر می‌دانند و سعی در برطرف نمودن مشکل ایجادشده توسط یکی از راه‌های گذشته دارند.

کلام آخر:

بسیاری که توانایی ثبت‌نام و ساخت اکانت اسپاتیفای را ندارند، موضوع را به تحریم‌ها مربوط دانسته و دلیل این محدودیت را به چنین موضوعی مرتبط می‌سازند. ولی باید بگوییم سال‌ها است، سامانه اسپاتیفای تحریم‌ها را از کشور ایران برداشته اما به دلیل کارکرد مخالف با موازین اسلامی برخی خوانندگان ایرانی، اکنون این پلتفرم از سوی ایران فیلتر شده، ازاین‌رو توسط کاربران با آی‌پی ایران قابل‌دسترسی نیست. ازاین‌رو وجود مشکل ربطی به فیلترینگ نداشته و برای حل مشکل لایگن اسپاتیفای فقط کافی است، روش‌های مذکور را پیگیری نمایید. به‌هرحال اسپاتیفای دارای دو نسخه رایگان و پولی است که کاربران ایرانی با همان نسخه رایگان نیز به‌خوبی قادر هستند، تمامی نیاز خود را برطرف نمایند، ازاین‌رو دسترسی به آن برایشان بسیار مهم است.

می توانید خرید اکانت اسپاتیفای را به ما بسپارید:

خرید اکانت اسپاتیفای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed