اسپاتیفای گرین روم چیست؟

اسپاتیفای گرین روم چیست؟

در سال 2020 اسپاتیفای یک شبکه اجتماعی اختصاصی را به کاربران خود معرفی کرد که رقیب سر سختی برای برنامه Clubhouse به حساب آورده می‌شود. نام این برنامه اسپاتیفای گرین روم است که به کاربران اجازه می‌دهد بتوانند در موضوعات مختلف روم‌هایی را راه اندازی کنند و در آن به صورت آزادانه به تبادل نظر بپردازند. در واقع مخاطبین در برنامه گرین روم می‌توانند در زمینه‌های مختلفی با یکدیگر به مکالمه و بحث بپردازند و به علاوه در قسمت چت به گفت و گو با افراد حاضر در جمع مشغول شوند. در صورتی که برای شما سؤال شده که اسپاتیفای گرین روم چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده نمود در ادامه ما را همراهی نمایید تا نکات مهمی را در این خصوص به شما ارائه کنیم.

معرفی کامل نرم افزار اسپاتیفای گرین روم

Greenroom یک اپلیکشن صوتی و اجتماعی مشابه Clubhouse است که شرکت اسپاتیفای در سال 2020 آن را ساخته است. در این نرم افزار کاربران می‌توانند به عنوان میزبان یک روم اختصاصی با موضوع مشخص مانند ورزش، سیاست، مذهب و… بسازند و در آن به صورت آزادانه با افرادی که در روم حضور دارند به بحث و تبادل نظر بپردازند. البته کاربران می‌توانند به عنوان مهمان نیز از این برنامه استفاده کنند و در روم‌های مختلفی که برگزار می‌شود شرکت نمایند. هدف از ساخت این برنامه توسط شرکت اسپاتیفای ایجاد فضایی دوستانه و اجتماعی برای کاربرانی است که دوست دارند به صورت گروهی به شنیدن نظرات دیگران درباره موضوغات مختلف مشغول شوند. یکی از قابلیت‌های بسیار جذاب این نرم افزار این است که این بحث‌ها می‌تواند توسط میزبان و برگزار کننده روم ضبط و ذخیره شود و در پایان به صورت پادکست در اختیار مخاطبین قرار گیرد.

Spotify green room

ساخت اکانت در اسپاتیفای گرین روم

حال که به صورت کلی به پاسخ این سؤال که اسپاتیفای گرین روم چیست دست پیدا کردید در ادامه به شما نحوه کار کردن با این برنامه محبوب و جهانی را آموزش می‌دهیم.

در مرحله اول لازم است که برنامه اسپاتیفای گرین روم را از طریق مراجعه به سایت اصلی آن و یا پلی استور و اپ استور تهیه نمایید. پس از دانلود کردن و نصب برنامه حال شما اپلیشکن گرین روم را روی گوشی همراه خود دارید.

پس از نصب کردن وارد برنامه شوید و در صورتی که حساب کاربری ندارید باید اقدام به ساخت اکانت در این نرم افزار کنید. برای این کار یکی از گزینه‌های Sign in for free و یا continue with Spotify را انتخاب نمایید.

سپس وارد صفحه جدیدی می‌شوید که لازم است نام کاربری و رمز عبور مناسبی را برای خود انتخاب نمایید. سپس ملیت خود را از میان لیست موجود انتخاب کرده و یک شماره تلفن معتبر را وارد نمایید. پس از انجام دادن این مراحل روی دکمه Next ضربه بزنید تا وارد صفحه بعد شوید.

در صورتی که شماره وارد شده در صفحه قبل صحیح و معتبر باشد یک کد تأیید از طریق برنامه برای شماره تلفن شما ارسال می‌گردد؛ کد را در قسمت کادر مربوطه وارد نمایید و سپس گزینه Next را بزنید.

در این قسمت از کار ساخت اکانت باید برخی اطلاعات فردی مانند نام، تاریخ تولد را به میلادی وارد کنید و سپس در صورت تمایل یک عکس را برای پروفایل خود قرار دهید.

گرین روم در این مرحله موضوعات مختلفی را به شما پیشنهاد می‌دهد و از شما می‌خواهد که از میان لیست علاقه مندی‌های خود را مشخص نمایید.

با توجه به موضوع انتخاب شده لیستی از اکانت‌های محبوب و معروف در آن حوزه به شما پیشنهاد داده می‌شود که می‌توانید در صورت تمایل آن‌ها را فالو نمایید.

ساخت اکانت در اسپاتیفای گرین روم

آموزش کار با اسپاتیفای گرین روم

همانطور که در بالا نیز اشاره شد پس از تکمیل اطلاعات و ساخت اکانت لازم است موضوعات مورد علاقه خود را مشخص نمایید زیرا این نرم افزار روم‌های پیشنهادی خود را بر اساس علایق و سلایق شما طبقه بندی می‌کند. برای انجام دادن این کار روی دایره کنار علاقه های انتخابی خود کلیک کنید و موضوعات مورد نظر خود را انتخاب نمایید؛ در صورتی که هیچ کدام از موضوعات باب میل شما نبود می‌توانید روی گزینه Add more بزنید و پس از این کار گزینه Next را انتخاب نمایید.

در کنار هر یک از گروه‌ها دکمه‌ای با نام Join قرار دارد که با زدن آن می‌توانید موضوع مورد نظر خود را از این طریق دنبال نمایید. در صورتی که بخواهید افرادی را که صفحاتی در راستای علایق شما دارند دنبال کنید کافی است وارد قسمت  People بروید و آن‌ها را فالو کنید.

این برنامه فضایی مناسب برای ایجاد مکالمه‌های زنده فراهم آورده است که برای پیدا کردن و مشارکت در چت‌های صوتی می‌توانید به عضویت گروه‌هایی که مطابق با سلایق شما هستند در بیایید. این مکالمه‌ها در اتاق‌هایی که به صورت مجازی شکل گرفته‌اند انجام می‌شوند و هر کاربر با دارا بودن اکانت می‌تواند به راحتی یک روم اختصاصی را ایجاد کند و دوستان خود را به آن دعوت نماید. پس از انتخاب کردن موضوع مورد بحث روم طراحی شده توسط شما برای پخش زنده و شروع گفت و گو آماده خواهد شد.

برای جست و جوی روم‌ها کافی است که با زدن دکمه Home به صفحه اصلی برنامه باز گردید تا روم‌هایی که آغاز شده را مشاهده کنید و در صورت تمایل به آن‌ها بپیوندید. برای جست و جوی روم‌ها نیز می‌توانید در فهرست All روم مورد نظر خود را سرچ کنید و با زدن  Join room به راحتی وارد روم مورد نظر شوید.

پس از وارد شدن به هر رومی پیامی مبنی بر این که نباید رفتارهای نادرستی نشان دهید برای شما ظاهر می‌شود که باید پس از خواندن آن روی گزینه Accept and join room کلیک کنید. پس از تأیید این پیام مورد دیگری برای شما ظاهر می‌شود که ممکن است میزبان مکالمه صورت گرفته میان حضار را ضبط کند و این مسأله به اطلاع تمام کاربران روم رسانده خواهد شد که هر فرد حق دریافت یک نسخه کپی از روم ضبط شده را دارد.

پس از وارد شدن به روم در هر زمان که تمایل داشتید می‌توانید تنها با زدن دکمه Leave از آن خارج شوید.

در صورتی که قصد دارید در یک روم به بحث و گفت و گو بپردازید باید گزینه Ask to Speak را بزنید و از میزبان درخواست کنید که به شما اجازه صحبت کردن را بدهد. میزبان می‌تواند درخواست شما را بپذیرد و یا رد کند. در صورت پذیرش پیامی برای شما ارسال می‌شود و باید گزینه Ok را بزنید و به گفت و گو بپردازید. در صورتی که به هر دلیلی از درخواست خود مبنی بر شرکت در گفت و گو و اجازه صحبت کردن منصرف شده‌اید می‌توانید گزینه Cancel request را بزنید.

از طریق چهار بخش آورده شده در نوار پایین صفحه که شامل صفحه اصلی، نوار جست و جو، پیام‌ها و اعلانات دریافتی و تنظیمات حساب کاربری دسترسی داشته باشید.

آموزش برنامه اسپاتیفای گرین روم

نحوه پیوستن به یک روم در گرین روم

در صورتی که قصد دارید وارد یک روم شوید کافی است که برنامه را باز کنید و از بین روم‌های مختلف که وجود دارند یکی را مطابق نظر خود انتخاب نمایید و وارد آن شوید. در صورتی که روم خاصی مد نظر شما می‌باشد و نمی‌توانید در بین لیست موجود آن را پیدا کنید کافی است آن را در بخش سرچ اپلیکیشن جست و جو کنید. بعد از پیوستن به روم در صورتی که میزبان گفت و گو را آغاز کند از طریق برنامه به شما اعلانی جهت اطلاع از شروع پخش زنده ارسال خواهد شد.

نحوه ساخت روم در گرین روم

شما در این مقاله به صورت کامل با این که اسپاتیفای گرین روم چیست آشنا شدید حال ممکن است قصد داشته باشید در این برنامه جذاب برای خود روم اختصاصی را طراحی کنید و از دوستان خود برای شرکت در آن دعوت نمایید برای انجام دادن این کار باید مراحل زیر را طی نمایید.

برای ایجاد یک اتاق گفت و گوی مجازی جدید در گرین روم کافی است که روی گزینه New room کلیک کنید تا وارد صفحه‌ای شوید که شما را به داشتن یک روم جدید راهنمایی می‌کند. شما باید در کادرهای مخصوص موارد مناسب را وارد نمایید.

در قسمت Name of the room در این قسمت بر اساس موضوعی که قصد دارید برای آن روم ایجاد کنید یک نام برای اتاق خود انتخاب نمایید که با اون موضوع در ارتباط باشد.

در قسمت Name of Podcast/Show نام پادکستی که قرار است از ضبط مکالمه صورت گرفته تهیه نمایید را وارد کنید؛ پر کردن این کادر اختیاری می‌باشد.

فعال کردن قسمت Get room recording سبب می‌شود شما بتوانید یک کپی از مکالمه شکل گرفته در روم را داشته باشید. در صورت تمایل به داشتن این کپی پس از فعال کردن این گزینه آدرس ایمیل خود را جهت دریافت آن وارد کنید.

همانطور که قبلا نیز بیان شد یکی از خصوصیات گرین روم این است که کاربران با حضور در اتاق گفت و گوی مجازی می‌توانند به چت کردن با یکدیگر نیز بپردازند. در صورت تمایل میزبان می‌تواند قسمت Text Chat را برای روم خود فعال کند و یا ترجیح دهد کاربران بیشتر به صورت صوتی به مکالمه بپردازند و این قسمت را از همان ابتدا غیر فعال نماید.

با زدن Select a group شما مخاطبان خود را بر اساس نوع رومی که می‌سازید انتخاب خواهید کرد؛ این کار الزامی می‌باشد زیرا سبب می‌شود افراد از پخش زنده شما مطلع شوند.

پس از طی کردن این مراحل حال با زدن گزینه Go Live روم شما شروع به پخش خواهد شد و به همین راحتی می‌توانید یک اتاق اختصاصی برای خود بسازید و درباره موضوع مورد نظرتان با سایرین به بحث بپردازید.

مزایای برنامه اسپاتیفای گرین روم

رقابت اسپاتیفای گرین روم و کلاوب هاوس

اسپاتیفای که توانسته بود در زمینه پخش کردن آثار مختلف هنرمندان در سراسر جهان به صورت موفق عمل کند حال به فکر طراحی کردن یک فضای جدید برای کاربران و افزایش میزان محبوبیت خود در میان هواداران شد و از این طریق بتواند توانایی‌های خود را به رخ رقیبان بکشاند. راه اندازی یک شبکه اجتماعی صوتی اقدامی بود که اسپاتیفای دست به انجام دادن آن زد. گرین روم را می‌توان یکی از رقبای سر سخت کلاوب هاوس برشمرد که می‌تواند تهدید جدی برای این اپلیکشن به حساب آورده شود. بسیاری از کاربرانی که از خدمات و امکانات کلاب هاوس ناراضی بودن به دلیل استفاده گرین روم از ضعف‌های این اپلیکشن و تمرکز بر بهبود برنامه خود به سمت ایجاد کردن اکانت در این شبکه اجتماعی مایل شدند.

ویژگی‌های اسپاتیفای گرین روم چیست

گرین روم یک اپلیکیشن صوتی اجتماعی می‌باشد که به راحتی روی گوشی‌های اندروید و iOS قابل نصب می‌باشد.

تنها با دارا بودن یک اکانت هر مخاطب می‌تواند به روم‌های با موضوعات مختلف وارد شود و به بحث و گفت و گو درباره موضوع مورد نظر بپردازد و یا نظرات دیگران را بشنود.

برای کاربران در روم‌ها عنواین سخنران، میزبان و شنونده تعریف می‌شود. میزبان این قابلیت را دارد که در روم صحبت کند، آن را مدیریت کند و سایرین را به گفت و گو دعوت نماید. گویندگان کاربرانی هستند که می‌توانند در این اتاق مجازی درباره موضوع مورد بحث نظرات خود را بیان کنند. شنوندگان نیز به صحبت‌های دیگران درباره مباحث پیش رو گوش می‌دهند و در صورت نیاز می‌توانند با کسب اجازه از میزبان به صحبت بپردازند.

در صورتی که از کاربران فعال اسپاتیفای باشید می‌توانید از همان نام کاربری و رمز برای وارد شدن به اکانت گرین روم نیز استفاده نمایید. اما در صورت نداشتن اکانت اسپاتیفای نیز می‌توان وارد گرین روم شد و بدون نیاز به دعوت نامه در آن ثبت نام کرد و حتی نیازی به داشتن اکانت پرمیوم اسپاتیفای برای عضو شدن در گرین روم وجود ندارد.

برنامه گرین روم برای کاربرانی که اسپاتیفای در کشور آن‌ها در دسترس می‌باشد قابل استفاده می‌باشد. در هنگام ثبت نام پس از وارد کردن اطلاعات از کاربر می‌خواهد که از میان لیست موجود علاقه‌‌ مندی‌های خود را انتخاب نماید و از این طریق روم‌های مطابق با سلیقه مخاطب را به او معرفی می‌نماید.

یکی از شاخصه‌های مهم در اسپاتیفای گرین روم این است که کاربران در هنگام حضور در روم‌های صوتی می‌توانند به صورت جداگانه با یکدیگر به چت نیز بپردازند. البته این قابلیت در حال حاضر تنها بر روی نسخه iOS قابل استفاده می‌باشد و هنوز بر روی نسخه اندروید اسپاتیفای گرین روم پیاده نشده است.

با توجه به این مسأله که اسپاتیفای با سابقه درخشان خود توانسته به یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های پخش موسیقی در دنیا تبدیل شود و میلیون‌ها کاربر را به سمت خود جذب کند انتظار رشد اسپاتیفای گرین روم نیز در آینده بسیار بالا می‌باشد.

هنرمندانی که در اسپاتیفای فعالیت دارند و آثار خود را در این بستر منتشر می‌کنند می‌توانند با برگزار کردن روم‌های اختصاصی با هواداران خود فضای جذابی را به وجود آورند و ارتباط نزدیکی را با طرفداران خود برقرار نمایند. به علاوه این کار سبب افزایش میزان محبوبیت هنرمندانه و قطعات آهنگ ساخته شده توسط آن‌ها خواهد شد.

مهمانان حاضر در روم می‌توانند از میزبان درخواست کنند که تمام مکالمه‌های صورت گرفته در آن را به صورت کامل ضبط و ذخیره کند و در انتها به صورت یک فایل پادکست در اختیار کاربران قرار دهد.

استفاده از اسپاتیفای گرین روم به راحتی بوده و مخاطب بدون هیچ گونه محدودیتی می‌تواند در آن ثبت نام کرده و شروع به کار نماید.

رابط کاربری و فضای بصری موجود در برنامه اسپاتیفای گرین روم فوق‌العاده بوده و به هیچ عنوان قابل مقایسه با برنامه‌هایی مانند کلاب هاوس نخواهد بود. سادگی دسترسی به گزینه‌های مختلف در عین حال جذابیت خیره کننده و استفاده از رنگ‌های مناسب سبب شکل گیری فضای منحصر به فرد در این برنامه شده است که نظر هر بیننده‌ای را به خود جذب خواهد کرد.

برای وارد شدن به برنامه گرین روم لزومی به داشتن اکانت در برنامه اسپاتیفای وجود ندارد و این دو اپلیکشن به صورت مجزا از هم هستند؛ البته کاربرانی که اکانت اسپاتیفای دارند می‌توانند از یوزر و پسورد آن برای وارد شدن به اسپاتیفای گرین روم استفاده کنند.

Spotify green room چه برنامه ای است

جم در گرین روم به چه معناست؟

جم در گرین روم به منزله همان لایک در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام می‌باشد و شما با دو بار کلیک کردن بر روی پروفایل هر نفر می‌توانید به او یک جم بدهید و برای هر کس تعداد جم‌های دریافت شده او در کنار پروفایلش نمایش داده می‌شود و هر چقدر میزان جم‌های یک نفر بالاتر باشد درست مانند تعداد بالای لایک‌های پست‌های اینستاگرام به منزله محبوبیت بیشتر آن شخص در گرین روم می‌باشد.

یکی از روش‌هایی که سبب می‌شود کاربران بتوانند میزان اعتبار خود را در برنامه افزایش دهند این است که کاربران دیگر به آن‌ها جم اهدا کنند. این روش سبب می‌شود که یک اکانت در میان کاربران معروف‌تر شده و اعتبار بیشتری را کسب کند. برای دادن جم به یک کاربر تنها کافی است روی پروفایل او دو بار کلیک شود و سپس یک جم به او داده شود. البته این قابلیت در حال حاضر بر روی نسخه اندورید قابل اجرا نیست و تنها کاربران نسخه iOS می‌توانند از این ویژگی اسپاتیفای گرین روم استفاده نمایند.

بنابراین میزان محبوبیت هر کاربر در گرین روم به وسیله تعداد فالورهای او مشخص نمی‌شود بلکه تعداد جم‌هایی که او دریافت کرده نیز به صورت مستقیم روی میزان محبوب بودن او تأثیر گذار می‌باشد. تعداد جم‌های دریافت شده منحصر به یک روم و در آن لحظه می‌باشد و در صورت وارد شدن به روم دیگر تعداد جم های هر کاربر صفر نمایش داده می‌شود. اما آمار کلی تعداد جم‌های دریافت شده برای هر مخاطب در کنار پروفایل او قابل مشاهده می‌باشد.

نکات مهمی که باید درباره گرین روم بدانید

  • مانند بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر استفاده از برخی محتواها مانند محتوای غیر اخلاقی، توهین به دیگران، مطالب درباره آسیب به خود، نفرت افکنی ممنوع می‌باشد.
  • اگر یک روم را باز کنید و آن را نبندید آن روم تا همیشه باز خواهد ماند.
  • نام هر روم را پس از ورود به آن را نیز می‌توان تغییر داد.
  • گرین روم تنها یک بار به شما اجازه می‌دهد نام کاربری خود را تغییر دهید و در صورت تکرار این کار باید به اسپاتیفای ایمیل بزنید.
  • به صورت همزمان امکان داشتن روم در کلاب هاوس و گرین روم وجود ندارد.
  • محدودیت تعداد کاربران برای حضور در هر روم 1000 نفر می‌باشد.
  • میزبان در گرین روم تنها یک نفر است  و در صورتی که آن را به کسی دیگر منتقل کند خود دیگر میزبان نخواهد بود.
  • میزبان نمی‌تواند کسی را میوت کند اما می‌تواند حالت شنونده یک کاربر را به سخنران تغییر دهد.
  • برای گزارش دادن یک اتاق و یا اکانت در صورت بروز هر گونه مشکل غیر اخلاقی می‌توانید او را مانند سایر شبکه‌های اجتماعی ریپورت کنید.

شما می توانید با داشتن اکانت پرمیوم اسپاتیفای از امکانات کامل اسپاتیفای که شامل گرین روم هم می شود بهرمند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed